logo as
   [956] ΠΑΛΜΕΙΡΑΣ - ΝΟΒΟΡΙΖΟΝΤΙΝΟ Final 1-0  [957] ΑΛΙΑΝΣΑ ΛΙΜΑ - ΚΑΛΤΟΥΡΑΛ ΣΑΝΤΑ ΡΟΖΑ 3-0

Όργια Αντετοκούνμπο!
 19/10/2017

Ασταμάτητος ο Αντετοκούνμπο
Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο πέτυχε 37 πόντους, μάζεψε 13 ριμπάουντ και οδήγησε το Μιλγουόκι σε σπουδαία νίκη μέσα στην Βοστώνη επί των Σέλτικς με σκορ 108-100. Ο Αντετοκούνμπο κυριάρχησε σε άμυνα και επίθεση, είχε 13/21 δίποντα, 11/13 βολές, 3 ασίστ και 3 κλεψίματα και όλα αυτά ενώ χρεώθηκε γρήγορα με δύο φάουλ στην αρχή του αγώνα και ο Κιντ τον τράβηξε στον πάγκο. Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι με τα όλα του με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα. Οι Σέλτικς ήτα φανερά επηρεασμένοι από τον τραυματισμό σοκ του Χέϊγουντ αλλά με μπροστάρη τον Κάϊρι Ίρβινγκ και τον Τζέιλεν Μπράουν προηγήθηκαν 58-53 στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος το Μιλγουόκι ήταν εμφανώς καλύτερο αλλά και πάλι η Βοστώνη ήταν αυτή που με σερί 14-0 προηγήθηκε 80-76 στο τέλος της 3ης περιόδου. Στο τελευταίο 12λεπτο οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ αλλά το Μιλγουόκι έτρεξε μίνι σερί 8-1, προηγήθηκε 97-90 και εν τέλει έφθασε δίκαια στο τελικό 108-100 ξεκινώντας με το δεξί τις υποχρεώσεις για τη νέα σεζόν. Εκτός από τον Αντετοκούνμπο διψήφιο αριθμό πόντων είχαν οι Μίντλετον (15),. Μπρόγκντον (19), Μονρόε (10, Ντιλαβεντόβα (15).