Νίκες για ΑΕΚ και ΠΑΟΚ!
 30/11/2020

ΑΕΚ και ΠΑΟΚ πέτυχαν σημαντικές εκτός έδρας νίκες στην 10η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ.<Η ΑΕΚ πέρασε με σκορ 2-1 από την Τρίπολη ενώ ο ΠΑΟΚ απόδρασε με νίκη 2-0 από την Λαμία.
H AEK πέρασε με νίκη 2-1 από την Τρίπολη χάρη στα γκολ των Λιβάγια (13΄) και Ανσαριφάρντ (58΄) ενώ ο Αστέρας ισοφάρισε προσωρινά με τον Μπαράλες (44΄).

Ο ΠΑΟΚ νίκησε 2-0 την Λαμία με γκολ των Τζώλη (12΄) και Βιερίνια (64΄). Στο ΟΑΚΑ ο Παναθηναϊκός πήρε νίκη ανάσα με σκορ 2-1 επί του Παναιτωλικού. Οι "πράσινοι" προηγήθηκαν 2-0 με γκολ των Μακέντα (19΄) και Λιάβα (43 αυτογκόλ), μείωσε στο τελικό 2-1 στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Παναιτωλικός με πέναλτι του Μεντόζα.

Στο Ηράκλειο ο ΟΦΗ πήρε πολύτιμη νίκη 2-1 επί του ΠΑΣ Γιάννινα. Οι Κρητικοί προηγήθηκαν με τον Στούργκεον στο 20΄ ενώ στο 45΄ ισοφάρισε σε 1-1 για τον ΠΑΣ ο Ελευθεριάδης. Το τελικό 2-1 για τον ΟΦΗ σημείωσε ο Νέρια με πέναλτι στο 68΄.

Χθες ο Ολυμπιακός επικράτησε 2-1 του Άρη μέσα στο Κλεάνθης Βικελίδης και έμεινε μόνος πρώτος στο ρετιρέ της βαθμολογίας. Ο Μπουχαλάκης πέτυχε και τα δύο γκολ των πρωταθλητών (29΄και 47΄) μείωσε στο τελικό 2-1 ο Άρης με τον Κριστιάν στο 74΄.

Τέλος Λάρισα και Ατρόμητος αναδείχθηκαν ισόπαλοι δίχως γκολ.