Ισοπαλίες στη Γερμανία!
 7/3/2021

Για την Μπουντεσλίγκα θα διεξαχθούν δύο αμφίρροπες αναμετρήσεις σε Κολωνία και Μπίλεφελντ.

ΚΟΛΩΝΙΑ-ΒΕΡΝΤΕΡ ΒΡΕΜΗΣ
Η Κολωνία όπως αναμενόταν υπέκυψε στο Μόναχο (5-1), με την τρίτη απανωτή ήττα -μετά από δύο κολλητές νίκες- να την κρατάει λίγο πάνω από την επικίνδυνη ζώνη. Ήταν ανήμπορη να αντιδράσει στο πρώτο ημίχρονο, κάτι πήγε να κάνει στην επανάληψη αλλά η συντριβή αποδείχθηκε αναπόφευκτη. Οι «τράγοι» έχουν μόλις μία εντός έδρας νίκη (1-3-7).
Για την Βέρντερ μεσοβδόμαδα αναβλήθηκε ο προγραμματισμένος προημιτελικός κυπέλλου στο Ρέγκενσμπουργκ, λόγω των οκτώ κρουσμάτων κορονοϊού στον αντίπαλο. Στην Μπουντεσλίγκα θριάμβευσε με ανατροπή της φουλ φορμαρισμένης Αϊντραχτ (2-1), με το μόλις τέταρτο τρίποντο στα 19 τελευταία (4-8-7) να την απομακρύνει από την επικίνδυνη ζώνη. Under τα 4/5 πιο πρόσφατα (ένα στο κύπελλο). Αμφίρροπη μάχη. Επιλέγουμε τηνν ισοπαλία !
ΠΡΟΤΑΣΗ
Κολωνία-Βέρντερ Χ (3.25)

ΑΡΜΙΝΙΑ ΜΠ.-ΟΥΝΙΟΝ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ
Η Αρμίνια ηττήθηκε χωρίς μάχη στο Ντόρτμουντ, στο κύκνειο άσμα του Ούβε Νόιχαους στην τεχνική ηγεσία και παραμένει στη 16η θέση (μπαράζ παραμονής). Διάδοχος του είναι ο 48χρονος Φρανκ Κράμερ που ήταν στις μικρές Εθνικές, υπέγραψε τριετές και καλείται να την οδηγήσει στην σωτηρία. Μετράει έξι συνεχόμενα over μετά από έξι διαδοχικά under και no goal (!),
Η Ουνιόν έμεινε στο 1-1 με την Χοφενχάιμ, δέκατη φετινή ισοπαλία και προσπαθεί να διατηρήσει επαφή με τις ευρωπαϊκές θέσεις. Προηγήθηκε νωρίς και κόντρα στη ροή, πιέστηκε έντονα και παρά την σχετικά γρήγορη ισοφάριση κράτησε τουλάχιστον τον βαθμό γλιτώνοντας σε ουκ ολίγες ευκαιρίες. Under τα επτά από τα οκτώ τελευταία. Θα πέσουν κορμιά στο Μπίλεφελντ. Πληρώνει η ισοπαλία !,br> ΠΡΟΤΑΣΗ