[863] ΟΥΝΙΒΕΡΣΙΤΑΤΕΑ ΚΛΟΥΖ - ΠΟΛΙ ΙΑΣΙ Half 0-0

Γκολ στη Βουλγαρία!
 15/4/2021

Για το πρωτάθλημα της Βουλγαρίας, η Μοντάνα υποδέχεται την Λοκομοτίβ Πλόβντβιβ.

ΜΟΝΤΑΝΑ-ΛΟΚΟΜΟΤΙΒ ΠΛΟΒΝΤΒΙΒ

Η Μοντάνα διάγει περίοδο αγωνιστικής κοιλιάς που δεν της επιτρέπει να απεγκλωβιστεί από την επικίνδυνη ζώνη. Δίχως νίκη στα πέντε πιο πρόσφατα ματς ο απολογισμός και πλέον το τρένο της παραμονής απομακρύνεται. Περισσότερο ανταγωνιστική στην έδρα της όπου μετρά και τις τέσσερις νίκες στη φετινή περίοδο. Δυσκολεύεται στη δημιουργία και το σκοράρισμα αλλά στην άμυνα έχει βελτιωθεί εσχάτως.

Η Λοκομοτίβ έκανε μία ακόμα πειστική εμφάνιση κόντρα στην Τσάρσκο Σάλο, πήρε την νίκη (2-0) και έμεινε μόνη στη δεύτερη θέση. Δύσκολα θα μπορέσει να απειλήσει την αχτύπητη και φέτος Λουντογκόρετς, αλλά θέλει να μείνει τουλάχιστον στο επίπεδο που βρίσκεται τώρα. Η ομάδα από την Φιλιππούπολη τρέχει αήττητο σερί εννιά αγώνων. Είναι το φαβορί, μπορεί να κερδίσει, αλλά η Μοντάνα καίγεται και με τη σειρά της είναι σε θέση να βάλει έστω ένα γκολ. Πληρώνει εξαιρετικά το αμφίσκορο !