[941] ΝΟΡΚΕΠΙΝΓΚ - ΕΛΦΣΜΠΟΡΓΚ 0-1  [937] ΧΕΡΕΝΦΕΝ - ΑΙΝΤΧΟΦΕΝ 0-4  [934] LKP ΜΟΤΟΡ ΛΟΥΜΠΛΙΝ - ΣΧΡΟΜΠΡΙ ΓΚΛΟΓΚΟΒ 1-1

Σούπερ Βόλος!
 17/10/2021

Ο Βόλος πήρε ισοπαλία 4-4 από τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα σε ένα παιχνίδι διαφήμιση του ποδοσφαίρου. Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε 4-1 στο ημίχρονο αλλά η ομάδα της Μαγνησίας έφερε τα πάνω κάτω στο δεύτερο 45λεπτο και πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας. Ο ΟΦΗ πέρασε με νίκη 2-1 από το Αγρίνιο και τον Παναιτωλικό και συνέχισε την θετική του πορεία...

Σε ένα παιχνίδι διαφήμιση του επιθετικού ποδοσφαίρου ΠΑΟΚ και Βόλος αναδείχθηκαν ισόπαλοι 4-4 στην Τούμπα. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Τον Φαν Βέερτ στο 13΄ αλλά στη συνέχεια ο ΠΑΟΚ ήταν καταιγιστικός και απάντησε με 4 γκολ.

Η ομάδα του Λουτσέσκου ισοφάρισε σε 1-1 με αυτογκόλ του Γκρίλο στο 24΄και στο 30΄ ο Άκπολ έκανε το 2-1. Δύο λεπτά αργότερα στο 32΄ο Αντρίγια Ζίφκοβιτς ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-1 και ο ίδιος παίκτης στο 42΄έδωσε προβάδισμα τριών γκολ στον ΠΑΟΚ (4-1).

Στο δεύτερο 45λεπτο το σκηνικό άλλαξε. Ο ΠΑΟΚ νόμιζε ότι είχε "καθαρίσει" το παιχνίδι αλλά ο Βόλος είχε αντίθετη γνώμη και με γκολ των Μπαρτόλο (54΄), Ροσέρο (62΄) και Ρινέρ (82΄). Ο ΠΑΟΚ έχασε πέναλτι με τον Βιερϊνια στο 77΄με το σκορ στο 4-3 υπέρ του.

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης, Βιεϊρίνια, Μιχαηλίδης, Βαρέλα, Τέιλορ (71' Ροντρίγκο), Σβαμπ (70' Ελ Καντουρί), Εσίτι, Αουγκούστο, Μπίσεσβαρ (88' Μουργκ), Α. Ζίβκοβιτς (82΄ Μιτρίτσα), Άκπομ (82' Σφιντέρσκι).

ΒΟΛΟΣ (Γκιγιέρμο Αμπασκάλ): Κλέιμαν, Πουρίτα (56' Ροσέρο), Ρομέρο, Φεράρι, Γκρίλο, Τσοκάνης (79΄ Ρινέρ), Μπαριέντος {79' Νίνης), Ρεγκατίν, Φερνάντες (91' Γκιουλέν), Φαν Βέερτ, Μπαρτόλο.

Στο Αγρίνιο ο Παναιτωλικός προηγήθηκε με γκολ του Καρέλη στο 7΄αλλά ο ΟΦΗ ισοφάρισε στο 17΄με αυτογκόλ του Μαλή και στο 61΄προηγήθηκε 2-1 με το γκολ-πέναλτι του Νειρά.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Γιάννης Αναστασίου): Μελίσσας, Βργκοτς, Λούι (79΄ Χρ. Μπελεβώνης), Βέργος, Ντουάρτε, Βαρόνε, Αντούνες (78΄ Αποστολάκης), Μόρσεϊ (63΄ Ζεστέντ), Μαλής, Τσιγγάρας (63΄ Φλόρες), Καρέλης (78΄ Κορνέλιους).

ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας): Επασί, Πασαλίδης (74΄ Σελίμοβιτς), Μαρινάκης, Λάμπρου (69΄ Ντουρμισάι), Νέιρα, Φαν Ντάινεν (70΄ Γιαννούλης), Βούρος, Γκαγιέγκος, Τοράλ (57΄ Καστάινιος), Μεγιάδο, Μπαλογιάννης.