logo as
   [960] ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ ΓΚΑΛΑΞΙ - ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ ΚΑΝΣΑΣ ΣΙΤΙ 7-2  
 
 
 
 
 
 
 
 

Το πρόγραμμα στην Ευρωλίγκα!
 19/7/2019

Δείτε αναλυτικά όλα τα ματς και τις ημερομηνίες των αγώνων Παναθηναϊκού και Ολυμπιακού στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση!

Η κανονική περίοδος της σεζόν 2019/20 θα αρχίσει στις 3 Οκτωβρίου, ο Ολυμπιακός στην πρεμιέρα θα αντιμετωπίσει την Βιλερμπάν στη Γαλλία ενώ ο Παναθηναϊκός θα υποδεχθεί τον Ερυθρό Αστέρα του Μίλαν Τόμιτς
Στις 6 Δεκεμβρίου θα διεξαχθεί το πρώτο ντέρμπι "αιωνίων" μεταξύ του Παναθηναϊκού και του Ολυμπιακού στο ΟΑΚΑ (12η αγωνιστική)
Αναλυτικά το πρόγραμμα των δύο ελληνικών ομάδων:
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
1η αγωνιστική (3/10): Βιλερμπάν - Ολυμπιακός
2η αγωνιστική (11/10): Ολυμπιακός - Βαλένθια
3η αγωνιστική (18/10): Ολυμπιακός - Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης
4η αγωνιστική (25/10): Μπασκόνια - Ολυμπιακός
5η αγωνιστική (30/10): ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Ολυμπιακός
6η αγωνιστική (1/11): Ολυμπιακός - Μακάμπι Τελ Αβίβ
7η αγωνιστική (7/11): Ολυμπιακός - Αναντολού Εφές
8η αγωνιστική (15/11): Ολυμπιακός Ζάλγκιρις Κάουνας
9η αγωνιστική (19/11): Μπάγερν Μονάχου - Ολυμπιακός
10η αγωνιστική (21/11): Αλμπα Βερολίνου - Ολυμπιακός
11η αγωνιστική (29/11): Ολυμπιακός - Αρμάνι Μιλάνο
12η αγωνιστική (6/12): Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός
13η αγωνιστική (12/12): Ρεάλ Μαδρίτης - Ολυμπιακός
14η αγωνιστική (18/12): Ολυμπιακός - Χίμκι
15η αγωνιστική (20/12): Ερυθρός Αστέρας - Ολυμπιακός
16η αγωνιστική (22/12): Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός
17η αγωνιστική (2/1): Ολυμπιακός - Φενέρμπαχτσε
18η αγωνιστική (10/1): Βαλένθια - Ολυμπιακός
19η αγωνιστική (14/1): Ολυμπιακός - Αλμπα Βερολίνου
20η αγωνιστική (17/1): Ολυμπιακός - Μπάγερν Μονάχου
21η αγωνιστική (23/1): Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης - Ολυμπιακός
22η αγωνιστική (30/1): Ολυμπιακός - Μπασκόνια
23η αγωνιστική (4/2): Ζάλγκιρις Κάουνας - Ολυμπιακός
24η αγωνιστική (6/2): Ολυμπιακός - ΤΣΣΚΑ Μόσχας
25η αγωνιστική (20/2): Ολυμπιακός - Βιλερμπάν
26η αγωνιστική (27/2): Μακάμπι Τελ Αβίβ - Ολυμπιακός
27η αγωνιστική (3/3): Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός
28η αγωνιστική (6/3): Αναντολού Εφές - Ολυμπιακός
29η αγωνιστική (12/3): Αρμάνι Μιλάνο - Ολυμπιακός
30η αγωνιστική (20/3): Ολυμπιακός - Ρεάλ Μαδρίτης
31η αγωνιστική (24/3): Ολυμπιακός - Ερυθρός Αστέρας
32η αγωνιστική (27/3): Χίμκι - Ολυμπιακός
33η αγωνιστική (2/4): Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός
34η αγωνιστική (9/4): Ολυμπιακός - Μπαρτσελόνα

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
1η αγωνιστική (4/10): Παναθηναϊκός - Ερυθρός Αστέρας
2η αγωνιστική (10/10): Βιλερμπάν - Παναθηναϊκός
3η αγωνιστική (17/10): Παναθηναϊκός - Αρμάνια Μιλάνο
4η αγωνιστική (24/10): Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης - Παναθηναϊκός
5η αγωνιστική (29/10): Χίμκι - Παναθηναϊκός
6η αγωνιστική (31/10): Παναθηναϊκός - Αναντολού Εφές
7η αγωνιστική (8/11): Παναθηναϊκός - Βαλένθια
8η αγωνιστική (14/11): Παναθηναϊκός - Άλμπα Βερολίνου
9η αγωνιστική (19/11): Ζάλγκιρις Κάουνας - Παναθηναϊκός
10η αγωνιστική (22/11): Μπάγερν Μονάχου - Παναθηναϊκός
11η αγωνιστική (28/11): Παναθηναϊκός - Μπασκόνια
12η αγωνιστική (6/12): Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός
13η αγωνιστική (13/12): Μπαρτσελόνα - Παναθηναϊκός
14η αγωνιστική (17/12): Παναθηναϊκός - Φενέρμπαχτσε
15η αγωνιστική (19/12): Μακάμπι Τελ Αβίβ - Παναθηναϊκός
16η αγωνιστική (26/12): Παναθηναϊκός - Ρεάλ Μαδρίτης
17η αγωνιστική (2/1): ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Παναθηναϊκός
18η αγωνιστική (9/1): Αρμάνι Μιλάνο - Παναθηναϊκός
19η αγωνιστική (15/1): Παναθηναϊκός - Μπάγερν Μονάχου
20η αγωνιστική (17/1): Παναθηναϊκός - Ζάλγκιρις
21η αγωνιστική (24/1): Παναθηναϊκός - Βιλερμπάν
22η αγωνιστική (31/1): Βαλένθια - Παναθηναϊκός
23η αγωνιστική (5/2): Ερυθρός Αστέρας - Παναθηναϊκός
24η αγωνιστική (7/2): Παναθηναϊκός - Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης
25η αγωνιστική (21/2): Παναθηναϊκός - Μπαρτσελόνα
26η αγωνιστική (28/2): Ρεάλ Μαδρίτης - Παναθηναϊκός
27η αγωνιστική (3/3): Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός
28η αγωνιστική (5/3): Παναθηναϊκός - ΤΣΣΚΑ Μόσχας
29η αγωνιστική (13/3): Φενέρμπαχτσε - Παναθηναϊκός
30η αγωνιστική (19/3): Άλμπα Βερολίνου - Παναθηναϊκός
31η αγωνιστική (25/3): Παναθηναϊκός - Χίμκι
32η αγωνιστική (27/3): Αναντολού Εφές - Παναθηναϊκός
33η αγωνιστική (3/4): Παναθηναϊκός - Μακάμπι Τελ Αβίβ
34η αγωνιστική (10/4): Μπασκόνια - Παναθηναϊκός