logo as

Αυτοκτόνησαν οι Λέικερς! +(vid)
 5/11/2021

Οι Λέικερς προηγήθηκαν με +19 πόντους διαφορά της Οκλαχόμα μέσα στο Λος Άντζελες αλλά το τέλος ηττήθηκαν με σκορ 107-104 με τον Λε Μπρον Τζέιμς τραυματία στον πάγκο της ομάδας και μοιραίο τον Ράσελ Γουέστμπρουκ…

Στο ίδιο έργο θεατές. Η Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ νίκησε για δεύτερη φορά τους Λος Άντζελες Λέικερς σχεδόν με πανομοιότυπο τρόπο. Την περασμένη εβδομάδα επικράτησε στην Οκλαχόμα με σκορ 123-115 και ανέτρεψε διαφορά 26 πόντων και σήμερα τα ξημερώματα πήρε νίκη με σκορ 107-104 μέσα στο Λ.Α. σε ένα παιχνίδι που βρέθηκε στο -19!

Η απουσία του Λε Μπρον Τζέιμς αποδείχθηκε καθοριστική για τους Λέικερς ενώ ο Ράσελ Γουέστμπροκ πέτυχε 27 πόντους αλλά ήταν μοιραίος αφού υπέπεσε σε λάθος στο τέλος με το σκορ στο 101-103 ενώ αστόχησε και στο τρίποντο που θα έστελνε το ματς στην παράταση. Ο Ντέιβις πέτυχε 29 πόντους και μάζεψε 18 ριμπάουντ ενώ ο Καρμέλο Άντονι σημείωσε 21 πόντους.

Για την Οκλαχόμα ο Γκίλτζιους Αλεξάντερ είχε 28 πόντους και 11 από αυτούς στο καθοριστικό τελευταίο 12λεπτο ενώ καθοριστικός ήταν και ο Κέντρικ Γουίλαμς με 13 πόντους, 9 στην τελευταία περίοδο!

Η Οκλαχόμα έχει ρεκόρ 2 νίκες (και οι δύο κόντρα στους Λέικερς) και 6 ήττες ενώ οι Λέικερς έχουν πλέον ρεκόρ 5 νίκες και 4 ήττες.

ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-21, 52-48, 80-72, 104-107

ΛΕΪΚΕΡΣ: Ντέιβις 29 (18 ριμπάουντ, 5 ασίστ), Μπέιζμορ 2, Τζόρνταν 1, Γουέστμπρουκ 27 (3 τρίποντα, 6 ριμπάουντ, 5 ασίστ), Μπράντλεϊ 9 (1), Άντονι 21 (5 τρίποντα, 6 ριμπάουντ), Χάουαρντ 2, Ρόντο, Έλινγκτον 3 (1/5 τρίποντα), Μονκ 2, Ριβς 8 (2).

ΘΑΝΤΕΡ: Μπέιζλι 14 (2 τρίποντα, 5 ριμπάουντ), Ντορτ 17 (3/11 τρίποντα), Φέιβορς 10 (11 ριμπάουντ), Γκίλτζιους-Αλεξάντερ 28 (4 τρίποντα, 6 ασίστ), Γκίντεϊ 5 (2/9 σουτ, 8 ριμπάουντ, 8 ασίστ), Ρόμπινσον-Ερλ, Ποκουσέβσκι, Γουίλιαμς 13 (2 τρίποντα, 8 ριμπάουντ), Μουσκάλα 6 (1), Μαλεντόν, Ζερόμ 14 (3).