logo as
   [163] ΑΒΑΙ - ΣΑΝΤΟΣ 0-2  [164] Ο ΧΙΓΚΙΝΣ - ΟΥΝΙΟΝ ΕΣΠΑΝΙΟΛΑ 2-2

Ασταμάτητος ο ΠΑΟΚ!
 21/10/2018

Τι κι αν βρέθηκε πίσω στο σκορ; Ο ΠΑΟΚ επικράτησε με ανατροπή του Αρη (2-1) στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης και πανηγύρισε την 7η νίκη σε ισάριθμες αγωνιστικές συνεχίζοντας την προέλαση του! Ο Ολυμπιακός δεν έπεισε και ηττήθηκε στην Κρήτη από τον ΟΦΗ (1-0), ενώ η Ξάνθη επικράτησε στην Λιβαδειά (2-0), με τους γηπεδούχους να προέρχονται πλέον από πέντε σερί ήττες. Ο ΠΑΟΚ βρέθηκε με την… πλάτη στον τοίχο στο κατάμεστο Χαριλάου αλλά κατάφερε να αποδράσει! Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν φουριόζοι και προηγήθηκαν μόλις στο 2ο λεπτό με τον Γκαρσία βάζοντας φωτιά στις εξέδρες! Ο Πρίγιοβιτς ανέλαβε δράση για το δικέφαλο του βορρά και αφού απάντησε στο 36’ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι, διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 84’, ενώ οι γηπεδούχοι έχασαν πέναλτι στο 65ο λεπτό.

Ο Ολυμπιακός δεν έπεισε και ηττήθηκε στην Κρήτη από τον ΟΦΗ (1-0) , ενώ η Ξάνθη επικράτησε στην Λιβαδειά (2-0), με τους γηπεδούχους να προέρχονται πλέον από πέντε σερί ήττες.