[190] ΣΑΛΠΑ - ΡΚ-35 Half 0-1  [176] ΦΡΕΝΤΕΡΙΤΣΙΑ - ΒΕΝΤΣΑΙΣΕΛ 4-2  [189] ΜΙΚΕΛΙΝ ΠΑΛΟΛΙΓΙΑΤ - ΑΚΑΤΕΜΙΑ 0-1  [185] ΟΣΤΕΡΣΑΝΤΣ - ΒΑΡΜΠΕΡΓΚ Half 0-1  [180] ΑΛΚΜΑΑΡ - ΑΤΑΛΑΝΤΑ 1-0  [188] ΚΑΠΑ - KTΠ Half 0-4  [183] ΝΟΡΚΕΠΙΝΓΚ - ΚΑΛΜΑΡ Half 1-0

Πολλά γκολ στο «Βελοντρόμ»
 31/3/2024

Για το Σαμπιονά της Γαλλίας, η Μαρσέιγ υποδέχεται την πρωτοπόρο Παρί Σ.Ζ., στο ματς που ξεχωρίζει.

ΜΑΡΣΕΪΓ – ΠΑΡΙ ΣΕΝ ΖΕΡΜΕΝ
Το κλασικό ντέρμπι του γαλλικού ποδοσφαίρου! Η Μαρσέιγ πραγματοποίησε κακή εμφάνιση κόντρα στη Ρεν και έχασε 0-2, δεχόμενη από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο. Υπέστη 2η διαδοχική ήττα σε πρωτάθλημα και Γιουρόπα Λιγκ και ενώ είχαν προηγηθεί πέντε νίκες. Τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια έχουν έρθει No Goal. Eκτός είναι ο αριστερός μπακ Μουρίγιο (10/2) και οι μέσοι Ρονζιέ (10/0), Ναντίρ (5/0).

Η Παρί Σεν Ζερμέν προηγήθηκε 2-0 κόντρα στη Μονπελιέ, ισοφαρίστηκε, στο 2ο ημίχρονο όμως πάτησε… γκάζι, πέτυχε τέσσερα γκολ και επικράτησε με το ευρύ 6-2. Είναι αήττητη σε 23 αγώνες και απομένει η τυπική επιβεβαίωση της κατάκτησης του τίτλου. Τα οκτώ από τα εννέα τελευταία παιχνίδια σε πρωτάθλημα και Κύπελλο έχουν έρθει Over 2,5. Δεν υπολογίζεται ο στόπερ - αρχηγός Μαρκίνιος (17/0). Μακροχρόνια εκτός ο στόπερ Σκρίνιαρ (16/0).

Εκτίμηση: Goal+Over