[785] ΜΟΝΑΧΟ 1860 - ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ Β 1-2  [809] ΤΠΣ - ΚΑΠΑ 0-1  [776] ΜΙΝΤΛΕΣΜΠΡΟ - ΓΟΥΟΤΦΟΡΝΤ 2-1  [804] ΝΤΕΓΚΕΡΦΟΡΣ - ΛΑΝΤΣΚΡΟΝΑ 0-1  [770] ΑΡΣΕΝΑΛ - ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ 2-0  [766] ΧΑΝΣΑ ΡΟΣΤΟΚ - ΚΑΡΛΣΡΟΥΗ Final 1-2  [764] ΓΚΡΟΙΤΕΡ ΦΙΡΤ - ΜΠΡΑΟΥΝΣΒΑΙΓΚ Final 3-3  [774] ΛΕΣΤΕΡ - ΜΠΛΑΚΜΠΕΡΝ 0-1  [779] ΡΟΔΕΡΑΜ - ΚΑΡΝΤΙΦ 4-2

Το δέκατο στέμμα!
 25/5/2014

Από την κόλαση στον Παράδεισο! Η Ρεάλ Μαδρίτης βρέθηκε πίσω στο σκορ από το γκολ του Γκοδίν, ισοφάρισε με τον Ράμος στις καθυστερήσεις και στην παράταση κατέκτησε το 10ο με 4-1!!
Ευρωπαϊκό τελικό όταν βρέθηκε πίσω στο σκορ στο ημίχρονο, η Ρεάλ δεν γύρισε ποτέ. Για όλα, όμως, υπάρχει η πρώτη φορά! Οι Μαδριλένοι... πατούσαν στην κόλαση, όμως ο Ράμος στις καθυστερήσεις έστειλε το ματς στην παράταση. Η Ατλέτικο... κλάταρε Μπέιλ, Μαρσέλο και Ρονάλντο το εκμεταλλεύθηκαν και με τα γκολ τους έστειλαν τη Βασίλισσα στον... 10ο ουρανό, με την ιστορία να γράφει ως τελικό σκορ το εντυπωσιακό 4-1! Οι παίκτες του Σιμεόνε τα έδωσαν όλα, όμως στο τέλος προδόθηκαν από τις δυνάμεις τους...Εξαιρετικός ο Γκοδίν που πέτυχε το γκολ, ο Ντιέγκο Κόστα αποχώρησε μόλις στο 9'!